środa, 12 maja 2010

Agile Warsaw

Miło mi poinformować, że założona została grupa Agile Warsaw, która ma na celu stworzenie w Warszawie społeczności ludzi związanych ze zwinnym wytwarzaniem oprogramowania. Chcielibyśmy utworzyć przestrzeń z klimatem wzajemnego uczenia się, wymiany doświadczeń, wspólnego szukania nowych dróg do lepszego tworzenia oprogramowania, prowadzenia zespołów i zaspokajania potrzeb naszych klientów. Chcielibyśmy by to środowisko samo było zwinne, dlatego szczególną wagę przykładać będziemy do prostoty,  komunikacji, informacji zwrotnej, odwagi i szacunku. Jeśli więc starasz się realizować te wartości w swojej pracy, chciałbyś dowiedzieć się jak pracują inni i dzielić się swoimi zwinnymi doświadczeniami - jesteś więcej niż mile widziany.
Spotkania planowane są w wybrane poniedziałki, o godzinie 19stej w siedzibie firmy Aenima, ul Łucka 15 pok. 227. Planowana formuły spotkań to mini-wykład (15-30min) po którym następuje dyskusja i wymiana doświadczeń, oraz Open Space Technology. Spotkania kończą się retrospektywą / socjalizacją / networkingiem w okolicznym pubie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 24tego maja, tematem przewodnim będzie przejście ze Scruma do Kanabana, a poprowadzi go Marek Kirejczyk.

Agile Warsaw ma też swoje miejsce w internecie - jest to googlowa grupa agile-warsaw.

Zapraszamy!

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna inicjatywa, pytanie tylko czy będą mogli tam też pojawić się początkujący tudzież chcący przejść na Agile?

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście mile widziani są wszyscy. Pytanie (retoryczne) na ile ciekawe będą spotkania dla kogoś zupełnie "zielonego". Jeśli ktoś szuka wskazówek na samym początku swojej podróży z agile, lepsze są spotkania typu zeszłoroczna warsjawa (cała o agile) czy agiletuning. Oczywiście polecam też nasze (Pragmatists) szkolenia i usługi w tym zakresie.
    Założenie Agile Warsaw jest by była to grupa praktyków agile, aczkolwiek zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi tematami!

    OdpowiedzUsuń