wtorek, 7 września 2010

I po wakacjach

Trochę czasu minęło od ostatniego posta, a wydarzeń wartych opisania było parę. Oczywiście była Javarsovia. Największa Javowa konferencja w Polsce, a pewnie nawet jedna z większych w Europie. Javarsovia udała się w mojej ocenie bardzo - nie tylko dobór miejsca i sal był idealny dla tak wielkiego przedsięwzięcia, to jeszcze organizacyjnie 'live' wypadło świetnie.
Miałem przyjemność wystąpić tam z wykładem na temat utrzymywania testów w ładzie i czystości. Jeśli ktoś nie był, a chciałby przejrzeć slajdy (lub był i chce sobie odświeżyć) to są dostępne na stronie javarsovii tu. Może za jakiś czas pojawią się na stronie konferencji nagrania z prelekcji, to będzie widać jak dbam o czystość ;-)

W międzyczasie znalazłem też trochę czasu na Tumbler'a i wypuściłem wersję 0.3. Teraz obsługuje i17ę, poprawia współużycie w testach z Mockito, oraz dodałem słowa kluczowe And i But, co czasem poprawia czytelność. Głównie jednak zmiany dotyczyły wnętrza, ponieważ w ramach przygotowań do obsługi parametryzowanych testów (ale to jeszcze pieśń przyszłości) przepisałem parser na bardziej elastyczny, redukując przy okazji parę klas i usuwając parę powtórzeń.

Poza tym dość aktywnie zaczęła działać grupa Agile Warsaw. Bardzo mnie to cieszy, bo brakowało w Warszawie regularnych spotkań agile'owych. Wreszcie można nie tylko coś ciekawego usłyszeć, powiedzieć, ale również wypić piwo z interesującymi ludźmi :-) Polecam szczególnie tym, którzy jeszcze się nie zebrali żeby przyjść.

2 komentarze:

  1. Przymiotnik "Javowa" z dużej, a rzeczownik - nazwa własne "europie" z małej?! Tu musi być jakaś ukryta wartość dodana :]

    Dodatkowo, "Teraz obsługuje i19ę"? Słyszałem o i18n = "internationalization" czy l10n = "localization", ale "i19ę"?!

    OdpowiedzUsuń
  2. Już poprawione. I racja, liczyć nie umiem. Powinno być i17ę ;-)

    OdpowiedzUsuń