niedziela, 15 maja 2011

Nasze propozycje na Confiturę

Confitura już dość blisko. W tym roku z naszego zespołu wyszły dwie propozycje tematów. Pierwsza Piotra Przybylaka "Pisz po pijaku, przeglądaj na trzeźwo". To jedna z tych, których sam tytuł niewiele mówi, więc oto jej abstrakt:

Jakie jest najważniejsze narzędzie programisty?
Twój mózg.
Czy umiesz się nim efektywnie posługiwać?
Czy wiesz jakie kryje "bugi"?
Czy działa racjonalnie?
Ani w szkole ani na studiach nikt nie uczy nas jak posługiwać się najważniejszym narzędziem w naszej pracy - nie uczymy się jak się uczyć. Warto to zmienić, wiec postaram się przedstawić skróconą instrukcje obsługi Twojego mózgu.
Opowiem:
- O tym jak ludzki mózg przetwarza problemy i tworzy ich rozwiązania.
- Jak efektywnie połączyć w swojej pracy wykorzystanie przetwarzania świadomego i nieświadomego, racjonalnego i nieracjonalnego.
- Jak kierować swoim rozwójem. Czyli co bracia Dreyfus odkryli badając ograniczenia sztucznej inteligencji, a co japońscy mistrzowie sztuk walki wiedzą od wieków.
- Jak ujawniają się zaszyte w nim bugi: "Legacy brain".

Druga jest moja (Pawła Lipińskiego). Jej tytuł to "Re-fuck-toryzacja czyli sprowadzanie sp****go kodu na właściwe tory". Krótki opis:

Design w twoim projekcie ssie? Kod strukturą przypomina wielki parujący krowi placek? Ta prezentacja jest dla Ciebie. Przypomnisz sobie do czego służy menu Refactor w Twoim IDE, zobaczysz jak dopisywać testy do tego czegoś co nie wiadomo jak działa i jak przekształcać kod w kierunku wzorców projektowych. Przyjdź i oszczędź swoim kolegom z zespołu paru WTF przy przeglądaniu Twojego kodu!

Tym razem Piotr będzie więc miał coś z tematów miękkich, ja kodując na ekranie opowiem o stosowaniu refaktoryzacji i pokażę jak wyglądają refaktoryzacje na wyższym poziomie,  czyli coś czego nawet najmądrzejsze IDE samo nie wymyśli.
Jako, że w tym roku kapituła Confitury dała prawo głosu na tematy uczestnikom, jeśli chcecie nas posłuchać głosujcie w tej ankiecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz